Sig Sauer 211CA9GT410 P211 GT4 Carry Frame 9mm Luger 10+1 4.20" Black Barrel, Black Nitron Stainless Steel Optic Ready/Serrated Slide & Stainless Steel Frame w/Beavertail & Picatinny Rail, G10 Grip Pa
$2,288.75
product code:211CA9GT410
UPC:798681740918
Brand:Sig Sauer
availability:Currently out of Stock
Notify me when this product comes back in stock
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
| Action | Single Action |
| Barrel Length | 4.2" Bull Barrel |
| Caliber Gauge | 9mm |
| Family | P211 Series |
| Finish | Nitron |
| Finish Type | Black |
| Frame | Steel Frame |
| Grip Type | Aluminum |
| Magazine | 3 10 rd. |
| Manufacturer Model No | 211CA-9-GT4-10 |
| Model | P211-GT4 |
| Overall Length | 7.6" |
| Sights | FS: XRAY3 Day/Night RS: Fixed |
| Stock Frame Grips | Steel Frame G10 Grip Panels Steel Frame |
| Type | Semi-Auto Pistol |
| Weight | 41.5 oz. |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


